betöltés folyamatban...

Hiába edzel, nem megy a fogyás?

2023.03.28.

Jól étkezel, gyakran edzel, és még mindig úgy érzed, hogy nem indul be a fogyás? Frusztráló lehet, ha mindent „jól” csinálsz, de mégsem érzed magad úgy ahogy szeretnéd. Tudd meg mi állhat a háttérben! 6 lehetséges okot mutatunk, ami akadályozhat a vágyott testsúly elérésben.

1. Nem a megfelelő dolgokat eszed

Ha edzel, de nem megy a fogyás, akkor először a konyhádban érdemes körülnézni. Vannak, akik minden energiájukat a kalóriák elégetésére fordítják, így nem szánnak időt arra, hogy gondosan mérlegeljék, mit is töltenek be „üzemanyagként”. Válaszd a teljesen természetes, teljes értékű ételeket, azokat, amik a földben vagy a fákon nőnek, ahelyett, hogy gyárban termelnék. Figyeld a címkéket és a lehető legkevesebb összetevőt tartalmazó terméket válaszd!

2. Kerülöd a szénhidrátokat

Sokan kerülik a szénhidrátokat, mert azt gondolják, hogy ezek felelősek a súlygyarapodásért. Mivel a szénhidrátok a szervezet fő energiaforrásai, semmiképp ne iktasd ki teljesen az étrendedből!

Ehelyett nyúlj egészséges, összetett szénhidrátokhoz, mint például:

  • Bab
  • barna rizs
  • Zab
  • Borsó
  • Quinoa
  • Édesburgonya

3. Túl sokat kardiózol

Igen, a kardió elengedhetetlen része az edzési rutinnak. Azonban a hosszabb kardió edzések, mint például a 90 perces elliptikus edzés vagy a rendszeres 15-20 km-es futás, felemésztik a sovány izomtömeget, ami elengedhetetlen az anyagcsere fokozásához, hogy több kalóriát éghessen el.

A túlzásba vitt kardióval arra késztetjük a testet, hogy jobban összpontosítson az állóképességre, és az energiát zsírként tárolja, így biztosítva, hogy bőven legyen tartalék üzemanyaga, hogy képes legyen megtenni ezeket a kilométereket, edzéseket. Arról nem is beszélve, hogy drámaian megnöveli az étvágyat, így hajlamosabbá válunk a felesleges nassolásra vagy a túlevésre.

Ezt is olvasd el!
Nincs kardio súlyzók nélkül! 2022.05.11
A tudatos és mozgásgazdag életmód terjedésével egyre többen tisztában vannak azzal, hogy nem lehet bizonyos testrészekkel foglalkozni, csak az egész testtel. De még így is sokszor hallani, hogy valaki szálkásítani szeretne és mondjuk hasból fogyni.

4. Túl sokáig edzel, de nem elég keményen

És az edzőteremben eltöltött több idő nem egyenesen arányos a fittséggel. Hacsak nem vagy hivatásos sportoló, testépítő vagy maratonista, egy átlagembernek nem szabad napi egy óránál többet edzeni. Az edzéseknek intenzitásfüggőnek kell lenniük, nem időfüggőnek. Minél keményebben dolgozol, annál rövidebb edzésidőre lehet szükséged.

Tipp: maximalizáld az edzőteremben, fitneszórán vagy az otthoni edzésprogramban eltöltött időt, hogy elérje az áhított utóégető hatást, mely 24-48 órán keresztül élénkíti az anyagcserét.

5. Nem szánsz időt a felépülésre

A felépülés és a pihenés gyakran fontosabb, mint maga az edzés. Ezekben az időszakokban végzi a szervezet a zsírégetés nagy részét. Adj magadnak időt a teljes felépülésre, hogy másnap készen állj a kemény munkára! A legfontosabb, hogy hallgass a testedre. 

További cikkek

A jégfürdőzés jótékony hatása 2024.04.22
A jégfürdőzés, azaz hideg vízbe merülés, évezredek óta része az emberek életének, legyen az finn szauna vagy orosz “bánya” (orosz gőzfürdő) része. Bár első hallásra kellemetlennek tűnhet, számos egészségügyi előnnyel jár.
5+1 inspiráló senior crossfitter 2024.04.19
Az életkor csak egy szám, és mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát – a crossfitközösségekben szinte jelszóként használt mondatok. A crossfit a funkcionális mozgásokat, a guggolást, a kitörést, az ugrást, a kardiót és a húzómozdulatokat egészíti ki olimpiai rúd emelésével, erőemeléssel és robbanékonyságot fejlesztő mozdulatokkal – nem véletlen, hogy az idősebb korosztály körében is egyre népszerűbb. Innen a senior crossfitter kifejezés is.
Mit sportoltak a középkorban? 2024.04.17
A középkor nemcsak a lovagi tornák és a kardpárbajok korszaka volt. Bár ezek az események hangsúlyosak voltak az arisztokrácia életében, a középkori sportok sokfélesége meglepő lehet. A középkorban az emberek különböző fizikai tevékenységeket űztek, legyen az hagyományos sport, lovagi gyakorlat vagy egyszerű szabadidős testmozgás.

Ajánló

A jégfürdőzés jótékony hatása 2024.04.22
A jégfürdőzés, azaz hideg vízbe merülés, évezredek óta része az emberek életének, legyen az finn szauna vagy orosz “bánya” (orosz gőzfürdő) része. ...
5+1 inspiráló senior crossfitter 2024.04.19
Az életkor csak egy szám, és mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát – a crossfitközösségekben szinte jelszóként használt mondatok. A crossfit a funkcionális ...
Mit sportoltak a középkorban? 2024.04.17
A középkor nemcsak a lovagi tornák és a kardpárbajok korszaka volt. Bár ezek az események hangsúlyosak voltak az arisztokrácia életében, a középkori sportok ...
Az ultrafutás és az egészség 2024.04.16
A futás, még a rendkívül hosszú távok is, a legtöbb ember számára inkább előnyökkel, mintsem egészségügyi kockázatokkal jár. Nézzük, hogyan vélekednek az ...
Nagy levegőt! A légzés szerepe 2024.04.13
Bármennyire is úgy tűnik, hogy a helyes légzés csak a futók vagy a jógázók sajátja, valójában mindenkinek, aki él, helyesen kellene lélegeznie – különösen ...

Blog

Marik Balázs blogja - Bélának megvan a lényeg!
Marik Balázs blogja - Spirit of ‘78
PARTI ANDRÁS BLOGJA 6.
PARTI ANDRÁS BLOGJA 5.