betöltés folyamatban...

Olimpiai LEGEK: A 10 legdurvább Olimpiai rekord

2024.08.02.

Az Olimpiai játékok történetében számos hihetetlen teljesítmény született, amik lenyűgözték a világot és örökre beírták magukat a sporttörténelembe. Az alábbiakban bemutatjuk a tíz legdurvább Olimpiai rekordot, amik minden sportkedvelőt ámulatba ejtenek.

1. Usain Bolt – 100 méteres síkfutás (9.63 másodperc)

A jamaicai sprinter, Usain Bolt a 2012-es londoni Olimpián új rekordot állított fel a 100 méteres síkfutásban, 9.63 másodperces idővel. Bolt lenyűgöző gyorsasága és könnyed stílusa azóta is példátlan.

 

2. Michael Phelps – legtöbb Olimpiai aranyérem (23 aranyérem)

Az amerikai úszó, Michael Phelps minden idők legsikeresebb olimpikonja, összesen 23 aranyéremmel a 2004, 2008, 2012 és 2016-os játékokon. Phelps kivételes tehetsége és kitartása minden idők legnagyobb úszójává tette őt.

3. Simone Biles – legtöbb világbajnoki aranyérem tornában (19 aranyérem)

Bár Simone Biles Olimpiai teljesítménye is lenyűgöző, a világbajnokságokon elért 19 aranyérme is figyelemre méltó. Az amerikai tornász kiemelkedő technikai tudása és erőnléte a tornasport egyik legnagyobb alakjává emelte őt.

 

4. Florence Griffith-Joyner – 200 méteres síkfutás (21.34 másodperc)

Az amerikai sprinter, Florence Griffith-Joyner a 1988-as szöuli Olimpián állította fel a 200 méteres síkfutás rekordját, 21.34 másodperces idővel. Ezt az időeredményt azóta sem sikerült megdönteni, és Flo-Jo gyorsasága legendává vált.

5. Nadia Comăneci – első tökéletes 10 pont tornában

A román tornász, Nadia Comăneci az 1976-os montreali Olimpián történelmet írt, amikor az első tornász lett, aki tökéletes 10 pontot kapott. Comăneci fiatal kora ellenére lenyűgöző precizitással és eleganciával végrehajtott gyakorlatai örökre megváltoztatták a tornasportot.

 

6. Bob Beamon – távolugrás (8.90 méter)

Az amerikai atléta, Bob Beamon az 1968-as mexikóvárosi Olimpián hihetetlen 8.90 méteres ugrást mutatott be. Ez az eredmény több mint két évtizedig megdönthetetlen maradt, és Beamon ugrása az Olimpiai történelem egyik legikonikusabb pillanatává vált.

 

7. Larisa Latynina – legtöbb Olimpiai érem női sportolóként (18 érem)

A szovjet tornász, Larisa Latynina 18 Olimpiai éremmel rendelkezik, amelyeket az 1956, 1960 és 1964-es játékokon szerzett. Ezzel ő a legtöbb érmet nyert női olimpikon, és az ő teljesítménye hosszú időn át példaként szolgált a tornászok számára.

8. Paavo Nurmi – legtöbb aranyérem egyetlen Olimpián férfi atléta által (5 aranyérem)

A finn hosszútávfutó, Paavo Nurmi az 1924-es párizsi Olimpián öt aranyérmet nyert, és ezzel minden idők egyik legnagyobb olimpikonjává vált. Nurmi kitartása és stratégiai futása a mai napig példaként szolgál a hosszútávfutók számára.

9. Birgit Fischer – legtöbb aranyérem különböző Olimpiákon (8 aranyérem)

A német kajakos, Birgit Fischer nyolc aranyérmet nyert négy különböző Olimpián (1980, 1988, 1992, 2000), és ő az egyetlen sportoló, aki 20 éven keresztül Olimpiai aranyérmet szerzett ugyanabban a sportágban. Fischer kitartása és hosszú karrierje példaértékű.

10. Katherine Switzer – első női maratonfutó

Bár nem Olimpiai rekord, Katherine Switzer említést érdemel, mint az első nő, aki hivatalosan részt vett a Boston Maratonon 1967-ben. Az ő bátorsága és kitartása új utakat nyitott a női sportolók számára a hosszútávfutás világában.

Ezek a rekordok nemcsak a fizikai teljesítmény határait feszegetik, hanem az emberi kitartás és elszántság szimbólumaiként is szolgálnak. Az Olimpiai játékok története tele van olyan pillanatokkal, amelyek inspirálnak és motiválnak minden sportkedvelőt.

További cikkek

Letette az esküt a Magyar Paralimpiai Csapat, irány Párizs! 2024.08.16
2024. augusztus 13-án a budapesti Eiffel Műhelyházban, megható műsor keretében tettek fogadalmat a Magyar Paralimpiai Csapat sportolói, edzői, sport- és egészségügyi szakemberei, stábtagjai, a csapatiroda munkatársai, valamint a játékokon résztvevő hivatalos delegáltak, játékvezetők, bírók és sportvezetők. Az eskü szövegét Krajnyák Zsuzsanna tizenkétszeres paralimpiai érmes vívó, Rescsik Csaba Európa-bajnoki ezüstérmes sportlövő, Karnok Marcell kajak-kenu edző és Karakas Hedvig, a Nemzetközi Judo Szövetség elnöki irodájának munkatársa után ismételték a csapattagok. Az eseményen a Magyar Paralimpiai Bizottság díjait is átadták, valamint itt debütált a Magyar Paralimpiai Csapat hivatalos dala. (X)
10 érdekesség az Olimpiai játékokról 2024.07.29
Az Olimpiai játékok, amik a sportszerűséget és kiválóságot ünneplik világszerte, gazdag történelemmel és élénk hagyományokkal rendelkeznek. Az ókori kezdetektől a modern látványosságig íme tíz lenyűgöző tény az olimpiáról.
A focilabda története 2024.07.02
A focilabda több száz éves története során számos változáson ment keresztül. Kezdetben egyszerű eszközként szolgált, de idővel komoly fejlődésen ment keresztül anyaghasználatban és technológiában egyaránt.

Ajánló

Elektronikus váltók és minden, amit tudni érdemes róluk! 2024.09.15
A kerékpár elektronikus váltók egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, és szinte mindenütt jelen vannak ma már, legyen szó akár profikról, akár amatőrökről. Az ...
Balaton Maraton 2024.09.14
Nem a Kékszalag a Balaton valaha volt leghosszabb vitorlásversenye. 1998-ban a Hajó Magazin megszervezte a 10-szeres Kékszalag-távot magában foglaló Kent-Balaton Maraton ...
Power walking: gyorsgyaloglás az egészség szolgálatában 2024.09.13
A power walking, vagyis a gyorsgyaloglás az egyik legegyszerűbb, de mégis rendkívül hatékony mozgásforma. Amellett, hogy segíti a fogyást és javítja az erőnlétet, ...
Gimnasztikai sportágak - kulcspontok edzőknek 2024.09.09
Dr. Dave Tilley amerikai szertornaedző, mozgásterapeuta a SHIFT movementnél nemrégiben egy összeállításban mutatta be, hogy a szertornában melyek az edzéstervezés ...
Alap kerékpár típusok és jellemzőik: hogyan válassz? 2024.09.06
A kerékpározás az egyik  legnépszerűbb közlekedési és szabadidős tevékenység világszerte. Akár városi közlekedésre, akár terepen való kihívásokra vágysz, ...

Blog

Marik Balázs blogja - Bélának megvan a lényeg!
Marik Balázs blogja - Spirit of ‘78
PARTI ANDRÁS BLOGJA 6.
PARTI ANDRÁS BLOGJA 5.